به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

سرعت و مهارت نصب پارکت

10 ژوئن
سرعت و مهارت نصب پارکت

سرعت و مهارت نصب پارکت

یکی از انواع کفپوش هایی که در سال های اخیر بسیار خودنمایی می کنند و توجه طراحان دکوراسیون داخلی را به سمت خود جلب کرده است کفپوش های چوبی می باشند. انواع کفپوش های چوبی مانند لمینت، پارکت و … در کارخانه های مختلف تولید شده و بر طبق سلایق مختلف به مصرف می رسند. انواع محیط ها و فضاهای مختلف را می توان با کفپوش های چوبی پوشش داد. از جمله این فضاها می توان به منازل، ادارات مختلف، محیط های آموزشی، مکان های تفریحی، رستوران ها و کافی شاپ ها اشاره کرد. نصب پارکت های چوبی نیازمند مهارت ویژه ای می باشد و برای نصب آن باید از نصاب های مجرب و حرفه ای استفاده کرد. سرعت و مهارت نصب پارکت اهمیت زیادی دارد. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با نحوه نصب پارکت چوبی پرداخته شده است.

چرا باید پارکت چوبی را انتخاب کرد؟

پارکت چوبی از پرطرفدارترین کفپوش های چوبی می باشد که در سراسر جهان کاربرد دارد و در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.  برای تهیاه این نوع از کفپوش های چوبی تنه درختان مختلف را برش می دهند و با انجام عملیاتی بر روی آنها پارکت های چوبی را تولید می کنند.

با به کار بردن پارکت های چوبی در نمای داخلی ساختمان ها، جلوه زیبایی را به ساختمان هدیه می دهید و علاوه بر آن طول عمر بالایی که این کفپوش ها دارد سبب انتخاب این کفپوش ها توسط افراد با سلیقه می گردد.

علاوه بر آن مزایای دیگری از جمله عایق بودن در برابر صدا، سطح هموار و ثابت و طرح و رنگ های متنوع از جمله دلایلی است که باعث انتخاب این نوع کفپوش می گردد.

سرعت و مهارت نصب پارکت چوبی

برای نصب پارکت چوبی نیاز به یک نصاب حرفه ای و کاربلد می باشد؛ زیرا عدم نصب صحیح پارکت چوبی می تواند سبب بروز مشکلاتی گردد و همچنین به پارکت آسیب هایی مانند باد کردن، جیر جیر کردن و … وارد شود.

سرعت و مهارت نصب پارکت چوبی از اهمیت زیادی برخوردار است. قبل از نصب پارکت نیاز است تا نصاب ها به کف سازی محل مورد نظر بپردازند و کف را کاملا صاف و یکنواخت نمایند. هیچ گونه رطوبتی نباید در کف مورد نظر وجود داشته باشد زیرا می تواند پس از نصب پارکت چوبی آن را با مشکل مواجه نماید. پس از این که سطح مورد نظر کاملا صاف شد چسب مخصوصی در کف ساختمان ریخته می شود و قطعات پارکت به کف چسبانده می شود که نیازمند دقت و توجه ویژه ای می باشد.

انواع روش های نصب پارکت

پس از انتخاب طرح و رنگ پارکت چوبی و انتخاب نصاب مورد نظر، لازم است تا شیوه نصب پارکت مشخص گردد. قطعات مختلف پارکت را می توان به روش های مختلفی در کنار یکدیگر قرار داد که این نحوه کنار هم قرار دادن قطعات می تواند به زیبایی کار بیفزاید. نصب پارکت ها می تواند به صورت لوزی، موزاییکی، خشتی و آجری قرار گیرد که هر یک از این روش های نصب زیبایی مخصوص به خود را دارند و با توجه به سلیقه می توان هر یک از روش های گفته شده را به کار برد.

Parquet flooring installation