به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است

13 ژوئن
پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است

کمتر کسی وجود دارد که از استفاده از کفپوش های چوبی مانند پارکت و لمینت در ساختمان خود استقبال نکند. کفپوش های چوبی به علت زیبایی و جذابیتی که در ساختمان ایجاد می کنند و دوام بالایی که دارند مورد استقبال طراحان دکوراسیون و افراد مختلف در سراسر جهان قرار گرفته اند. در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که بسیاری از افراد اقدام به تعویض کفپوش های قدیمی خود با کفپوش های چوبی کرده اند. اما این که پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است سوالی است که در این مقاله به پاسخ آن به طور کامل پرداخته شده است.

کفپوش چوبی و انواع آن

برای تهیه کفپوش های چوبی از درختانی مانند افرا، بلوط، راش، زبان گنجشک و … استفاده می شود و در کارخانه های تولید کفپوش چوبی عملیات مختلفی بر روی این چوب ها انجام شده و به پارکت و لمینت و دیگر کفپوش های چوبی تبدیل می شوند. علاوه بر پارکت و لمینت کفپوش های چوبی دیگری مانند ترمووود و ترموپلاست وجود دارد که در این کفپوش ها علاوه بر چوب از مواد پلیمری مختلفی استفاده می شود تا خواص ویژه ای را به این کفپوش ها ببخشد.

کفپوش های چوبی دارای ویژگی هایی می باشند که در هنگام خرید باید به آنها توجه نمود تا بتوان خرید مناسبی داشت.

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است
پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است

خصوصیات کفپوش چوبی مناسب

در هنگام خرید کفپوش چوبی در ابتدا باید به مکانی که کفپوش می خواهد در آن استفاده شود توجه نمود. مکان هایی که دارای رفت و آمد زیادی می باشند نیازمند انتخاب کفپوشی با رنگ تیره تر و ضخامت بیشتر می باشند تا هم دیرتر لکه بگیرند و هم از استحکام بالاتری برخوردار باشند.

علاوه بر آن جنس چوب در کیفیت کفپوش چوبی تاثیر بسیار زیادی دارد و باید آن را مورد توجه قرار داد. چوب بلوط یکی از بهترین نوع چوب ها برای کفپوش های چوبی می باشد که دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر چوب ها می باشد.

اما پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است؟ در ادامه به این سوال پرداخته شده است.

پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است

پارکت های چوبی را در فضاهای مختلفی می توان مورد استفاده قرار داد. منازل مسکونی از پرکاربردترین فضاهایی است که در آن از پارکت های چوبی استفاده می شود و می توان با توجه به رنگ و طرح دیگر وسایل منزل، رنگ و طرح پارکت چوبی را انتخاب نمود. علاوه بر آن محیط هایی مانند کافی شاپ ها و رستوران ها از فضاهایی هستند که استفاده از پارکت چوبی می تواند به آنها جلوه ای زیبا داده و فضایی آرامبخش را برای افراد ایجاد نماید.

محیط های آموزشی و اداری نیز می توانند کفپوش های چوبی را به عنوان پوشش کف خود به کار برند. در چنین مکان هایی بهتر است رنگ های تیره پارکت انتخاب شود. در صورتی که از پارکت های چوبی ضد آب استفاده شود می توان آنها را در کناره های استخرها و فضاسازی حیاط و ویلاها مورد استفاده قرار داد.

به طور کلی با توجه به تنوعی که در طرح و رنگ های پارکت های چوبی وجود دارد و همچنین دوام و استحکام بالایی که این نوع کفپوش ها دارند می توان در انواع فضاهای مختلف از آنها استفاده کرد و جلوه ای زیبا و شیک را به دکوراسیون بخشید.

Best Places to Hardwood Flooring