به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

شکل ظاهری انواع پارکت چوبی

13 ژوئن
شکل ظاهری انواع پارکت چوبی

شکل ظاهری انواع پارکت چوبی

پارکت چوبی یک کفپوش زیبا، بادوام، با کیفیت و متنوع در طرح و رنگ می باشد که دارای ویژگی های متعددی می باشد که استفاده از آن را در میان افراد گسترده کرده است. شکل ظاهری پارکت چوبی بسیار زیبا بوده و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی ساختمان می تواند زینت بخش ساختمان باشد. پارکت های چوبی را از چوب درختان مختلف تهیه می کنند که هر نوع چوب کیفیت و ظاهر مخصوص به خود را دارد. در ادامه به معرفی پارکت چوبی و ویژگی هایی که دارد همانند شکل ظاهری انواع پارکت چوبی پرداخته شده است.

پارکت چوبی ، کفپوشی برای تمامی فضاها

پارکت چوبی به همراه دیگر کفپوش های چوبی مانند لمینت از محبوب ترین انواع کفپوش ها به شمار می رود. شکل ظاهری پارکت چوبی در کنار دوام و استحکامی که دارد باعث شده است تا بسیاری از افراد این نوع کفپوش را نسبت به دیگر کفپوش ها مانند سنگ و سرامیک ترجیح دهند. طول عمر پارکت های چوبی بسیار بالا بوده و تا سال ها می توان از آنها استفاده کرد. بسیاری از افراد کفپوش های قدیمی خود را تعویض کرده و به جای آن از پارکت های چوبی استفاده می کنند.

شکل ظاهری انواع پارکت چوبی
شکل ظاهری انواع پارکت چوبی

ویژگی های بهترین پارکت چوبی

به طور کلی پارکت های چوبی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که آنها را از سایر کفپوش ها متمایز کرده است. استفاده از چوب طبیعی در این کفپوش ها باعث شده است تا افرادی که به مواد مختلف حساسیت دارند نسبت به این نوع کفپوش ها حساسیتی نشان ندهند. همچنین سطح پارکت چوبی به گونه ای است که امکان لیز خوردن و سر خوردن افراد بر روی آنها وجود ندارد که این مزیت برای خانواده هایی که فرزند کوچک دارند مزیتی بزرگ به حساب می آید.

با استفاده از پارکت های چوبی در ساختمان های چند طبقه می توان از انتقال صدا به طبقات زیرین جلوگیری کرد و در واقع این کفپوش ها به نوعی عایق صدا محسوب می شوند.

شکل ظاهری پارکت چوبی

یکی از مواردی که باعث شده این نوع کفپوش ها بسیار مورد استقبال قرار گیرند و بتوان در تمامی محیط ها از آن ها استفاده کرد شکل ظاهری پارکت چوبی می باشد که با استفاده از آن می توان زیبایی و نشاط را به ساختمان هدیه داد. به علت استفاده از چوب های مختلف در این کفپوش ها، تنوع در رنگ و طرح آنها بسیار زیاد است. انواع رنگ های نسکافه ای، شیری، عسلی، سفید، قهوه ای و رنگ های روشن و تیره برای پارکت های چوبی وجود دارد که با توجه به فضای مورد نظر و نوع دکوراسیون ساختمان می توان به انتخاب هر یک پرداخت.

پارکت چوبی را در اشکال هندسی مختلف تولید می کنند که با در کنار هم قرار دادن آنها می توان  طرح های زیبایی را در کف ساختمان ایجاد کرد. طرح های مستطیلی، لوزی، ایجاد طرح های مختلف مانند گل و … بر روی پارکت از انواع طرح هایی است که مورد استفاده قرار می گیرند.

اخیرا انواعی از پارکت های چوبی به نام پارکت های سه بعدی یا 3D وارد بازار شده اند که با استفاده از آنها می توان حس واقعی طبیعت را در ساختمان ایجاد کرد.