به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

لمینت بهتر است یا سرامیک

14 ژوئن
لمینت بهتر است یا سرامیک

لمینت بهتر است یا سرامیک

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین مواردی که در دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقش دارد کفپوش می باشد. به علت در بر گرفتن سطح وسیعی از ساختمان و در دید بودن آن، کفپوش ها نقش مهمی را در دکوراسیون داخلی ایفا می کنند و برای انتخاب آنها باید نکات بسیاری را مورد توجه قرار داد. کفپوش ها در انواع مختلفی از قبیل سنگ، موزاییک، سرامیک، کاشی و کفپوش چوبی و PVC وجود دارند که افراد با توجه به نوع فضا و همچنین سلیقه شخصی خود می توانند هر یک از انواع کفپوش ها را انتخاب نمایند. بسیاری از افراد در هنگام انتخاب بین سرامیک و کفپوش چوبی دچار شک و تردید می شوند. در این مقاله به تفاوت این دو نوع کفپوش و این که لمینت بهتر است یا سرامیک پرداخته شده است.

کفپوش سرامیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

سرامیک یکی از انواع کفپوش هایی است که سالیان سال است که مورد استفاده افراد به عنوان پوشش کف انواع ساختمان ها قرار گرفته است. این نوع کفپوش را توسط فرایندهای خاصی به صورت لعاب دار و بدون لعاب تولید می کنند که هر یک دارای ظاهر و ویژگی های مخصوص به خود می باشد. کفپوش های سرامیکی دارای معایبی می باشند که از آن جمله می توان به مقاومت کمی که این کفپوش ها در برابر ضربات مختلف دارند اشاره کرد. در صورت افتادن جسم سنگین بر روی سرامیک هم به آن جسم ضربه می خورد و آسیب می بیند و هم امکان شکستن و یا پریدن لبه های سرامیک وجود دارد.

با وجود معایبی که برای سرامیک ها وجود داشت کفپوش های چوبی جای خود را بازار باز کردند و بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای سرامیک از این نوع کفپوش ها در ساختمان های خود استفاده نمایند. در ادامه به این مطلب که لمینت بهتر است یا سرامیک پرداخته شده است.

معرفی کفپوش های چوبی و لمینت

کفپوش های چوبی انواعی از کفپوش های پرطرفدار در سراسر جهان می باشند که در انواع مختلفی مانند پارکت، لمینت، ترمووود و ترموپلاست در بازار وجود دارند. لمینت یکی از انواع با کیفیت کفپوش های چوبی می باشد که آن را از چوب درختان مختلفی مانند افرا، راش، بلوط، گردو، زبان گنجشک و … تولید می کنند. لمینت دارای دوام و استحکام بالایی می باشد و دارای ویژگی هایی مانند عایق بودن در مقابل صدا، انتقال دهنده خوب گرما و سرما و زیبایی و تنوع می باشد که این ویژگی باعث استقبال فراوان از این نوع کفپوش شده است.

لمینت ها در طرح ها و رنگ های متفاوتی وجود دارند و برای نصب آنها از تایل هایی که در ساختار لمینت وجود دارد استفاده می کنند و قطعات لمینت را به یکدیگر و به کف متصل می کنند.

لمینت بهتر است یا سرامیک

با توجه به ویژگی هایی که برای سرامیک و لمینت ذکر شد می توان تصمیم گرفت که برای پوشش کف ساختمان ها لمینت بهتر است یا سرامیک. تنوع در طرح و رنگی که در لمینت ها وجود دارد و همچنین استحکام بالایی که دارند باعث شده است تا اکثر افراد این نوع کفپوش را نسبت به سرامیک ترجیح دهند و در ساختمان های مختلف از قبیل ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و … از این نوع کفپوش استفاده نمایند.

همچنین بخوانید:

پارکت چوبی