به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

تولید پارکت چوبی

19 مه
تولید پارکت چوبی

تولید پارکت چوبی

انتخاب کفپوش مناسب یکی از اموری است که در هنگام طراحی داخلی دکوراسیون، باید مورد توجه قرار گیرد. به علت فضای زیادی که کفپوش در ساختمان اشغال می کند و همچنین مدت زمان زیادی که باید در ساختمان قرار گیرد و تعویض آن در فواصل زمانی کم کاری هزینه بر و وقت گیر است، انتخاب مناسب آن از ضروریات دکوراسیون داخلی می باشد. کفپوش ها را در انواع مختلفی تولید می کنند که با توجه به سلایق مختلف هر یک می تواند مورد استفاده قرار گیرد.  پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که امروزه استفاده زیادی از آن می شود. در این مقاله به توضیحاتی در رابطه با تولید پارکت چوبی پرداخته شده است.

معرفی کفپوش های چوبی و انواع آن

کفپوش چوبی یکی از انواع کفپوش هایی است که در سال های اخیر جایگزین کفپوش هایی مانند سرامیک، سنگ و کاشی شده است. کفپوش های چوبی به علت زیبایی و همینطور کیفیت بالایی که دارند مورد استقبال افراد مختلف در تمام کشورهای جهان قرار گرفته اند. کفپوش های چوبی را در انواع مختلف پارکت، لمینت، ترمووود و کفپوش pvc تولید می کنند. هر یک از کفپوش های چوبی ذکر شده دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند و با توجه به شرایط مختلف در محیط های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند.

تولید پارکت چوبی

پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که طرفداران بسیاری دارد و به علت تنوع در طرح و رنگی که در آن وجود دارد استقبال زیادی از آن شده است. برای تولید پارکت چوبی، چوب درختان مختلف را برش داده و به کارخانه منتقل می کنند و پس از انجام عملیات مختلف و پردازش سطح آنها، آنها را تبدیل به پارکت می کنند و به عنوان پوشش کف به کار می برند. برای چسباندن پارکت چوبی از چسب های ویژه پارکت چوبی که بدون رنگ و شفاف بوده و هیچگونه حساسیتی ایجاد نمی کنند استفاده می شود و پارکت ها به یکدیگر و کف ساختمان چسبانده می شود.

تولید پارکت چوبی
تولید پارکت چوبی

نکات مهم در رابطه با تولید پارکت چوبی

در هنگام تولید پارکت انتخاب جنس و نوع چوب از اهمیت بالایی برخوردار است و این انتخاب در طرح و رنگ پارکت و همچنین دوام و استقامت آن تاثیر دارد. چوب بلوط یکی از مقاوم ترین چوب ها در تولید پارکت و لمینت می باشد که از لحاظ قیمت نیز دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع پارکت های چوبی می باشد.

نکته دیگری که در تولید پارکت ها وجود دارد مکانیزم تولید آنهاست. پارکت ها در دو نوع پارکت مهندسی شده و پارکت تک لایه یا تمام چوب تولید می کنند که هر یک دارای مقاومت و دوام و ویژگی های مخصوص به خود می باشد.

یکی از مشکلاتی که در رابطه با پارکت ها وجود دارد حساسیت آنها نسبت به آب و رطوبت می باشد که برای رفع این مشکل از تکنولوژی و متریال خاصی استفاده شده است تا بتوان پارکت هایی را تولید کرد که نسبت به آب مقاوم بوده و بتوان آنها را در محیط های با رطوبت بالا به کار برد.

همچنین بخوانید:

پارکت سه لایه

نحوه پاک کرن لکه از روی کفپوش چوبی

floor production