به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

کفی کاذب چوبی

18 مه
کفی کاذب چوبی

کفی کاذب چوبی

در بسیاری از زمان ها نیاز است تا کف ساختمان مقداری بالاتر آورده شود یا به علت زیاد بودن تاسیسات مختلف و سیم های و کابل های فراوان نیاز است تا آنها در زیر یک پوشش پنهان شوند. در این چنین مواردی باید از کفی کاذب استفاد کرد. کفی های کاذب را بر روی کف اصلی ساختمان به کار می برند و به علت کاربرد گسترده آنها در ساختمان های مختلف انواع متنوعی از آنها را تولید می کنند. یکی از انواع سقف های کاذبی که به مقدار زیادی استفاده می شود کفی کاذب چوبی می باشد که در این مقاله به طور کامل معرفی شده است.

معرفی کفی کاذب

کف کاذب یا raised floor یا کف بالا آمده را در مواقعی استفاده می کنند که میزان تاسیسات الکتریکی یا مکانیکی زیاد باشد. با استفاده از کف کاذب این تاسیسات در زیر کفی قرار می گیرند و ظاهر بدی را ایجاد نمی کنند. در مکان هایی مانند پست های مخابرات و برق، اتاق های فرمان، برج کنترل و … که در آنها نیاز به استفاده از کابل و سیم های زیادی می باشد استفاده از کف کاذب کاربرد گسترده ای دارد. همچنین از کفی کاذب جهت سبک کردن سازه نیز استفاده می گردد.

انواع مختلفی از کف های کاذب وجود دارند که عبارتند از: کف های کاذب با روکش HPL، کف های کاذب با روکش PVC و کفی کاذب چوبی. در ادامه به کف کاذب چوبی پرداخته شده است.

کفی کاذب چوبی
کفی کاذب چوبی

کفی کاذب چوبی چیست؟

کفی کاذب چوبی از انواع کف های کاذب است که از جنس چوب می باشد و به علت وزن سبک و طراحی زیبایی که دارد به میزان زیادی استفاده می شود. این کفی کاذب را توسط پایه هایی که به آن متصل می کنند بر روی کف اصلی ساختمان نصب کرده و باعث بالا آمدن کف می گردند. این نوع از کفی های کاذب را در ساختمان های مختلفی مانند ادارات، ساختمان های آموزشی، اتاق های کنترل تولید و … به کار می برند.

اجزای مختلف کفی کاذب چوبی

یک کف کاذب چوبی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که به صورت لایه به لایه قرار می گیرند و کف را بالا می آورند. قسمت میانی پنل چوبی، زیره پنل، زهوار پلاستیکی، پایه کامل کف و خط کش از اجزایی است که برای کف کاذب چوبی به کار می رود.

کار زهوار پلاستیکی این است که باعث می شود تا فضایی  که کفی در آن نصب می شود کاملا یکنواخت و یکپارچه گردد و همچنین از وارد شدن گرد و غبار جلوگیری به عمل می آورد. قیمت زیره پانل را با ورق های گالوانیزه با ضخامت کم می پوشانند.

مزایا و ویژگی های کفی کاذب چوبی

کفی های بالا برنده چوبی دارای مزایایی مانند تنوع در طرح و رنگ می باشند و می توان با توجه به سلیقه انواع طرح و رنگ ها را انتخاب نمود. همچنین وزن سبک این سازه ها از مزیت های مهمی است که کف کاذب چوبی داراست. با توجه به کاربردی که این کفی ها دارند ضخامت های مختلفی برای آنها وجود دارد که در برخی موارد نیاز به استفاده از ضخامت های بالاتر و برخی وارد ضخامت های کمتر می باشد.

این کفی ها به راحتی و با سرعت بالایی نصب می شوند و این یک مزیت بزرگ برای آنها محسوب می شود. همچنین قیمت این محصولات بسیار مقرون به صرفه بوده و مناسب می باشد.

همچنین بخوانید:

فروش پارکت چوبی

کفپوش جوبی