به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

جدیدترین مدل های پارکت چوبی چیست

22 آوریل
جدیدترین مدل های پارکت چوبی

جدیدترین مدل های پارکت چوبی چیست

انتخاب یک کفپوش مناسب برای ساختمان یک مرحله اساسی در طراحی دکوراسیون آن ساختمان می باشد. کفپوش های مختلفی برای ساختمان ها وجود دارند که از آن جمله می توان به سرامیک، سنگ، پارکت، لمینت و … اشاره کرد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا از عناصر طبیعی مانند چوب در دکوراسیون خود استفاده کنند. پارکت و لمینت نوعی از کفپوش ها هستند که برای تهیه آنها از چوب استفاده شده است و با وجود طرح و رنگ های متنوعی که از آنها در بازار وجود دارد جلوه زیبایی را به منازل می بخشند. در این مقاله جدیدترین مدل های پارکت چوبی و لمینت معرفی شده است.

جدیدترین مدل های پارکت چوبی
جدیدترین مدل های پارکت چوبی

پارکت چوبی چیست؟

پارکت یکی از انواع کفپوش هاست که از چوب درختان مختلف مانند افرا، بلوط، کاج، زبان گنجشک و بامبو تهیه می شود. شکل ظاهری پارکت های چوبی بسیار زیبا و متنوع می باشد و از گذشته تا کنون در تمامی کشورها استفاده می شوده است. برای نصب پارکت از چسب های مخصوصی در کف ساختمان استفاده می کنند سپس پارکت را که دارای چند لایه می باشد بر روی چسب قرار می دهند. لایه بیرونی را می سایند و لاک می زنند تا ناصافی های سطح آن برطرف شود. پارکت ها عمل انتقال گرما و سرما را به خوبی انجام می دهند و گزینه مناسبی برای کفپوش می باشند، هر چند تجربه ثابت کرده است که استفاده از لمینت به عنوان کفپوش محبوبیت بیشتری را دارد.

لمینت چیست؟

لمینت یکی دیگر از انواع کفپوش چوبی است که از HDF تهیه می شود و کیفیت بسیار بالایی را دارد. لمینت ها از دوام و استحکام بیشتری نسبت به پارکت برخوردارند و طول عمر بالاتری دارند. تنوع طرح و رنگ در لمینت ها نیز بیشتر بوده و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. برای نصب لمینت از چسب استفاده نمی شود و به جای از شیارهایی که در اطراف لمینت ایجاد شده و به آن کلیک می گویند نصب لمینت را انجام می دهند. در زیر لمینت فوم هایی را قرار می دهند که باعث می شود تا میزان زیادی عایق صدا به طبقه های زیرین باشند. این نوع کفپوش ها در مقابل رطوبت و آب نیز از مقاومت بیشتری برخوردارند.

جدیدترین مدل های پارکت چوبی و لمینت

یکی از برندهای بسیار مطرح در زمینه تولید پارکت چوبی و لمینت شرکت verox floor می باشد که برندی آلمانی می باشد و انواع کفپوش های پارکت و لمینت را به کشورهای دیگر صادر می کند.  جدیدترین مدل های پارکت چوبی و لمینت توسط این برند تولید شده و به بازارهای جهان ارسال می شود. تنوع بالایی که در محصولات پارکت و لمینت وجود دارد باعث شده است تا تمامی سلیقه ها بتوانند کفپوش مناسب خود را به راحتی انتخاب کرده و در ساختمان مورد استفاده قرار دهند. کفپوش های با طرح های سه بعدی از جدیدترین مدل هایی است که برای پارکت و لمینت طراحی شده است.

هر ساله طرح ها و رنگ های جدید و متنوعی از انواع کفپوش های پارکت و لمینت وارد بازار می شود و بازار به طور دائم به روز رسانی در محصولات را دارد.

همچنین بخوانید: پارکت تمام چوب