به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

کفپوش چوب پلاست

02 ژوئن
کفپوش چوب پلاست

کفپوش چوب پلاست

توجه به دکوراسیون داخلی از مواردی است که افراد به آن توجه ویژه ای نشان می دهند. کفپوش ها از موارد مهمی هستند که در هنگام تنظیم دکوراسیون داخلی توجه به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این به دلیل سر و کار داشتن زیاد با کفپوش می باشد. همچنین کفپوش ها جزء مواردی می باشند که چندین سال مورد استفاده قرار می گیرند و امکان تعویض آنها به صورت کوتاه مدت نمی باشد به همین دلیل در هنگام انتخاب آنها باید توجه ویژه ای داشت. کفپوش های چوبی انواعی از کفپوش ها می باشند که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند و در انواع مختلفی تولید می شوند. کفپوش چوب پلاست یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

معرفی انواع کفپوش های چوبی

برای تولید کفپوش های چوبی باید چوب درختان مختلف را برش بزنند و به کارخانه های مختلف برای پردازش و انجام عملیات مختلف بر روی آنها ارسال کنند. پارکت چوبی، لمینت، ترموود و چوب پلاست از انواع کفپوش های چوبی می باشند که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود می باشند. پارکت و لمینت را از چوب طبیعی تهیه کرده و در رنگ ها و طرح های مختلف وارد بازار می کنند. برای چسباندن آنها نیز از چسب های مخصوص و تایل هایی که بر روی آنها وجود دارد استفاده می کنند.

برای نصب کفپوش های چوبی باید از نصاب های با تجربه و حرفه ای استفاده کرد تا پس از نصب کفپوش مشکلاتی از قبیل صدا دادن کفپوش یا باد کردن آن به وجود نیاید. یکی دیگر از انواع کفپوش های چوبی چوب پلاست می باشد که در ادامه به معرفی ان پرداخته شده است.

کفپوش چوب پلاست چیست؟

برای ساخت کفپوش چوب پلاست علاوه بر چوب از پلیمرهای مختلفی مانند پلی وینیل کلرید یا PVC، پلی اتیلن و دیگر پلیمرها استفاده می شود. از خاک اره و فیبر چوب و دیگر مواد چوبی نیز در قسمت چوبی کفپوش‌چوب‌پلاست استفاده می شود. علاوه بر این ها مواد مختلف دیگری مانند تثبیت کننده ها، رنگ دهنده ها، روان کننده ها و … نیز به ترکیب چوب پلاست افزوده می شود تا به بالاتر رفتن کیفیت کفپوش چوب پلاست کمک نماید.

ویژگی ها و مزایای کفپوش چوب پلاست چیست؟

به کفپوش های چوب پلاست wood plastic composite یا به اختصار WPC نیز گفته می شود. این کفپوش دارای مزایایی می باشند که به آنها اشاره می کنیم. این نوع از کفپوش مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و اسیدهای مختلف می باشند و همچنین در برابر انواع قارچ هایی که ممکن است در چوب به وجود آیند مقاومت بالایی دارند.

چوب پلاست در برابر حشرات مختلف مانند موریانه نیز مقاومت بالایی داشته و از نفوذ حشرات مختلف به درون خود جلوگیری می کند. این کفپوش ها نیازی به پوشش رنگ ندارند و خود دارای رنگ آمیزی های متنوعی می باشند که تمام سلایق را پوشش می دهند.

نوع با کیفیت این محصول می تواند در مقابل آتش سوزی نیز مقاوم باشد و تحمل دماهای بالا را داشته باشد. طول عمر بالای این کفپوش ها از دیگر مزایای آنها می باشد.

همچنین بخوانید:

پارکت سه لایه

Wood–Plastic Composite