به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی

07 ژوئن
حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی

حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی

پارکت و لمینت چوبی از انواع کفپوش هایی می باشند که در سال های اخیر مورد استقبال طراحان دکوراسیون داخلی و افراد مختلف قرار گرفته اند. پارکت ها دارای مزایای بی شماری می باشند که از آن جمله می توان به دوام بالای آنها اشاره کرد. چوب عنصری طبیعی است که از استحکام بالایی برخوردار است و در طولانی مدت دچار مشکل نمی شود. علاوه بر آن زیبایی که پارکت چوبی در ساختمان ایجاد می کند منحصر به فرد بوده و از این نظر از دیگر کفپوش ها متمایز می گردد. در این مقاله حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی بیان شده است.

معرفی مختصری از انواع کفپوش چوبی

کفپوش های چوبی در کنار دیگر کفپوش ها مانند سرامیک، کاشی و سنگ نوع پرطرفداری از کفپوش ها محسوب می شوند و در سراسر جهان به عنوان پوشش کف ساختمان های مختلف مسکونی، اداری، آموزشی و تفریحی به کار برده می شوند. پارکت، لمینت، ترمووود و ترموپلاست انواعی از کفپوش های چوبی پرکاربرد می باشند که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارند. نصب پارکت های چوبی بسیار ساده و سریع می باشد و توسط افراد متخصص و با چسب های مخصوص انجام می شود. حقایق جالب در مورد پارکت چوبی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی
حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی

حقایق جالب در مورد پارکت چوبی

پارکت چوبی را از چوب درختان مختلف تهیه کرده و پس از برش زدن درختان آنها را به کارخانه های ساخت کفپوش های چوبی ارسال می کنند تا پردازش های لازم بر روی آن ها انجام گیرد. کارخانه های مختلفی در ایران وجود دارد که به تولید انواع کفپوش های چوبی می پردازند. علاوه بر آن کارخانه های خارجی زیادی وجود دارند که جزء برندهای مطرح در زمینه تولید کفپوش هایی چوبی می باشند. یکی از مهم ترین برندهای پارکت چوبی وروکس فلور ساخت آلمان می باشد که کفپوش های چوبی با کیفیت بالا را به کشورهای مختلف صادر می کند.

حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی
حقایقی جالب درمورد پارکت چوبی

عوامل موثر در کیفیت پارکت چوبی

کیفیت پارکت های چوبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در هنگام خرید باید آنها را مد نظر قرار داد. مقاومت پارکت در مقابل رطوبت و گرما و سرما از نکات مهمی است که باشد به آن توجه نمود. بسیاری از پارکت ها را توسط متریال هایی به گونه ای تولید می کنند که در برابر رطوبت مقاوم باشند.

نوع چوب مورد استفاده در تولید پارکت ها از نکات دیگری است که باید به آن توجه نمود. برخی چوب ها دارای مقاومت بیشتری بوده و طبیعتا قیمت بالاتری نیز دارند. چوب بلوط یکی از چوب های خوب برای تولید پارکت های چوبی به شمار می رود که علاوه بر استحکام بالا رنگ و طرح زیبایی نیز دارد و بسیاری از افراد تمایل به خرید پارکت هایی از جنس چوب بلوط دارند.

تکنولوژی های مختلفی در ساخت پارکت های چوبی استفاده می شود که از آن میان می توان به تکنولوژی vintage اشاره کرد. تکنولوژی به کار رفته در تولید پارکت چوبی اهمیت زیادی داشته و می تواند بر کیفیت نهایی پارکت تاثیرگذار باشد.

همچنین بخوانید:

انواع طرح های پارکت چوبی

facts about wooden parquet