به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

انواع طرح های پارکت چوبی

20 مه
انواع طرح های پارکت چوبی

انواع طرح های پارکت چوبی

استفاده از کفپوش های چوبی در ساختمان های مختلف مسکونی، اداری، آموزشی، تفریحی و … کاربرد ببسیاری پیدا کرده است و بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی این نوع از کفپوش ها را به علت زیبایی و دوام بالایی که دارند به افراد پیشنهاد می دهند. کفپوش های چوبی دارای انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت، ترمووود و … می باشند که هر یک دارای نحوه ساخت و کیفیت متفاوتی می باشند. کفپوش های چوبی را در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید و به بازار عرضه می کنند که در این مطلب به انواع طرح های پارکت چوبی اشاره شده است.

معرفی پارکت

پارکت ها از انواع معروف کفپوش های چوبی می باشند که به علت تنوع در طرح و رنگ هایی که دارند از محبوبیت بالایی برخوردارند و علاوه بر ایران تمام کشورهای دنیا از این نوع کفپوش در ساختمان هایی مختلف استفاده می کنند. با بریدن تنه درختان مختلف مانند بامبو، بلوط، زبان گنجشک و … و ارسال آنها به کارخانه ها جهت پردازش، پارکت چوبی را تولید می کنند. نصب آنها نیز به این گونه است که آنها را با چسب های ویژه ای که برای پارکت وجود دارد به یکدیگر و کف ساختمان می چسبانند.

انواع طرح های پارکت چوبی
انواع طرح های پارکت چوبی

ویژگی ها و مزایای پارکت چوبی

استفاده از پارکت به عنوان پوشش کف دارای مزایای زیادی نسبت به دیگر کفپوش ها مانند سرامیک و سنگ می باشد. مهم ترین ویژگی استفاده از پارکت زیبایی است که در ساختمان به وجود می آورد و می توان آن را با دیگر وسایل ساختمان هماهنگ کرد و در طرح و رنگ های مختلف خریداری نمود. علاوه بر زیبایی دوام و استحکام بالایی که چوب دارد بر محبوبیت آن افزوده است و سبب بیشتر شدن استقبال از آن شده است.

بر خلاف سرامیک ها که سرما را به پا و بدن منتقل می کنند پارکت ها و انواع کفپوش های چوبی این ویژگی را ندارند و با سرد شدن هوا سطح آنها سرد نخواهد شد. ویژگی های دیگری مانند لیز نبودن، قیمت مناسب، نظافت راحت و … از مزایایی است که پارکت ها دارند.

انواع طرح های پارکت چوبی
انواع طرح های پارکت چوبی

انواع طرح های پارکت چوبی

به علت این که چوب درختان مختلف هر یک دارای طرح و رنگ های مختلف می باشند، پارکت های تولید شده توسط آنها نیز طرح های مختلفی خواهند داشت. انواع طرح های پارکت در بازار وجود دارد که می توان آنها را با توجه به سلیقه و طرح و رنگ دیگر وسایل مانند مبلمان و پرده انتخاب کرد.

همچنین طرح های سه بعدی پارکت از انواع طرح های پارکت می باشد که به تازگی تولید و به بازار عرضه شده است. این طرح ها می توانند فضایی واقعی از طبیعت را در محیط های مختلف به وجود آورند. طرح های مختلف برای پارکت با توجه به فضایی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند متفاوت می باشد. به عنوان مثال نوع پارکتی که در یک ساختمان اداری اجرا می شود با پارکتی که برای پذیرایی ساختمان به کار می رود دارای طرح متفاوتی می باشد.

همچنین بخوانید:

راهنمای انتخاب پارکت چوبی

انواع پارکت چوبی

styles parquet flooring