به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم

16 مه
چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم

چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم

کفپوش مناسب نیز مانند دیگر عواملی که در دکوراسیون داخلی یک ساختمان دخالت دارند، نقش اساسی ایفا می کند. به علت فضای زیادی را که کفپوش ها در بر می گیرند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی خواهند داشت و می توانند جلوه ساختمان را به طور کلی عوض نمایند. علاوه بر آن به کفپوش جزء مصالحی از ساختمان می باشند که نمی توان آن را در فواصل زمانی کوتاه مدت تعویض نمود و از این رو در هنگام خرید کفپوش نکات بسیاری را باید مد نظر قرار داد. با توجه به تنوعی که در کفپوش ها وجود دارد و انواع کفپوش های سنگ و سرامیک و چوبی و … در بازار وجود دارد نیاز است تا در ابتدا در رابطه با انواع کفپوش ها اطلاعاتی را کسب نمود. در این مطلب به این که چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم پرداخته شده است و اطلاعاتی در رابطه با کفپوش های چوبی و به ویژه پارکت ها ارائه شده است.

معرفی کفپوش های چوبی و انواع آن

در گذشته نه چندان دور از سنگ و سرامیک به عنوان کفپوش در ساختمان های مختلف استفاده می شد و هنوز هم با توجه به سلایق مختلف استفاده از آنها در ساختمان ها رواج دارد. اما در سال های اخیر نام کفپوش های چوبی بسیار بر زبان افتاده است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا این نوع از کفپوش ها را در ساختمان های خود به کار برند.

کفپوش های چوبی را از چوب درختان مختلفی مانند بلوط، گردو، افرا و دیگر درخت ها تهیه کرده و به عنوان پوشش کف به کار می برند. استفاده از چوب در قوانینی که در فنگ شویی و دکوراسیون داخلی وجود دارد می تواند زیبایی و جلوه خاصی را به ساختمان بدهد. علاوه بر آن چوب از استحکام و دوام بالایی برخوردار بوده و به این علت گزینه مناسبی برای کفپوش می باشد.

کفپوش های چوبی را در انواع مختلفی مانند لمینت، پارکت و ترمووود تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. در ادامه خواهیم گفت که چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم تا بعد از خرید دچار پشیمانی نشویم.

چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم
چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم

چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم

پارکت ها از انوع پرطرفدار و محبوب کفپوش های چوبی می باشند که آنها را توسط چسب های مخصوص پارکت به کف متصل می کنند. پارکت ها در انواع مختلف پارکت مهندسی شده و پارکت یک لایه یا تمام چوب می باشند که پارکت های مهندسی شده دارای یک لایه چوب فشرده شده در میان خود می باشد و دارای دوام بالایی است. در هنگام خرید پارکت نکاتی را باید در نظر داشت که در ادامه گفته شده است.

توجه به رنگ پارکت

با توجه به زیاد سر و کار داشتن با کفپوش باید رنگ مناسب و بر طبق سلیقه خود را انتخاب کرد تا پس از مدتی دچار دلزدگی نگردید. رنگ پارکت باید متناسب با دیگر لوازم مانند رنگ دیوارها، پرده ها و مبلمان باشد تا هارمونی و هماهنگی خوبی را ایجاد نماید. همچنین توجه به کوچک و بزرگ بودن ساختمان در انتخاب رنگ تاثیرگذار می باشد. اگر فضای ساختمان شما کوچک است بهتر است از رنگ های روشن پارکت استفاده کنید تا فضا را مقداری بزرگتر جلوه دهد.

در نظر گرفتن جنس پارکت چوبی

اما یکی دیگر از مواردی که در پاسخ به این سوال که چگونه پارکت مناسب انتخاب کنیم توجه به جنس پارکت می باشد. پارکت ها را توسط انواع مختلف چوب ها تهیه می کنند که هر یک دارای مقاومت خاصی در برابر ضربات مختلف می باشد. با توجه به نوع استفاده و میزان رفت و آمد باید پارکتی را انتخاب نمود که در مقابل این ضربات مقاومت بالایی داشته باشد. چوب بلوط یکی از مقاوم ترین چوب ها می باشد و پارکت هایی که از این چوب تهیه می شوند نیز از استحکام بالایی برخوردار می باشند و طول عمر بالاتری دارند.

بهتر است برای نصب پارکت چوبی از نصابی که دارای تجربه و تخصص بالایی می باشد استفاده کنید تا نصب پارکت به درستی انجام گیرد.

همچنین بخوانید:

تفاوت پارکت و لمینت

انتخاب رنگ پارکت چوبی

how to choose hardwood floor guide