به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

از صفر تا صد پارکت چوبی

28 آوریل
از صفر تا صد پارکت چوبی

از صفر تا صد پارکت چوبی

عوامل مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارند که از آن میان می توان به مبلمان، پرده، دیوارپوش و کفپوش اشاره کرد. کفپوش ها تمام سطح ساختمان را در بر می گیرند و نقش مهمی را در دکوراسیون ایفا می کنند. به علت این که کفپوش ها دائم در حال استفاده می باشند و نمی توان هر سال آن را تعویض کرد انتخاب کفپوشی که علاوه بر زیبایی از دوام و استحکام کافی نیز برخوردار باشد بسیار حائز اهمیت است. پارکت چوبی یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که در سال های اخیر در تمامی کشورهای جهان مورد استقبال افراد و طراحان دکوراسیون قرار گرفته است. در این مقاله به معرفی از صفر تا صد پارکت چوبی پرداخته شده است.

از صفر تا صد پارکت چوبی
از صفر تا صد پارکت چوبی

از صفر تا صد پارکت چوبی

کفپوش های متنوعی در بازار وجود دارند که افراد بر اساس سلیقه و هزینه خود یکی از آنها را انتخاب می کنند. کفپوش های مورد استفاده در ساختمان ها عبارتند از: سنگ، سرامیک، کفپوش چوبی و کفپوش های پی وی سی طرح چوب. استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی می تواند جلوه ای زیبا و دلنشین را به ساختمان ببخشد و حس بودن در طبیعت را به افراد القا کند.

کفپوش های چوبی به علت مزایایی که دارند و استقبال گسترده ای که از آنها شده است در انواع مختلفی تولید می شوند. انواع کفپوش های چوبی موجود در بازار عبارتند از پارکت، لمینت و ترمووود. پارکت و لمینت به علت تنوع در طرح و رنگ بالایی که دارند و همچنین مقاومت بالا و دوام طولانی از محبوب ترین نوع کفپوش های چوبی به شمار می روند. در ادامه به معرفی از صفر تا صد پارکت چوبی پرداخته شده است.

پارکت چوبی چیست؟

برای تولید پارکت چوبی از چوب درختانی مانند گردو، بلوط، زبان گنجشک، بامبو، راش و افرا استفاده می کنند و آنها را در ابعاد و اندازه های مختلف برش می زنند. پس از انجام عملیات مختلفی برروی چوب ها آنها را به پانل های چوبی که دارای ابعاد مختلفی می باشند تبدیل کرده و برای اجرای آن از چسب های مخصوص استفاده می کنند.

به علت تنوعی که در چوب درختان وجود دارد و هر چوب رنگ و طرح متفاوتی دارد، پارکت های چوبی نیز دارای رنگ و طرح های متنوعی بوده که با سلیقه های مختلف جور در می آید.

انواع مختلف پارکت چوبی

برای اینکه از صفر تا صد پارکت چوبی را بدانید باید این نکته را بدانید که انواع مختلفی از پارکت های چوبی با نام های پارکت سه لایه و پارکت تمام چوب در بازار وجود دارد. در پارکت سه لایه از چوب های با قیمت پایین تر در لایه های پایینی استفاده می شود و تنها لایه رویی از جنس ترمووود می باشد. اما در پارکت تمام چوب تمامی لایه ها از جنس ترمووود بوده و از کیفیت بالایی برخوردار است. به پارکت سه لایه، پارکت مهندسی شده نیز می گویند.