به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

کفپوش چوبی برای فضای باز

10 مه
کفپوش چوبی برای فضای باز

کفپوش چوبی برای فضای باز

همانطور که فضای داخلی ساختمان به کفپوش نیاز دارد، فضای خارجی نیز نیاز به کفپوشی دارد که در مقابل عوامل خارجی مانند رطوبت و باران، تابش نور خورشید، گرما و سرما و غیره مقاومت بالایی داشته باشد. کفپوش های چوبی مختلفی تولید شده اند که ساختار آنها به گونه ای می باشد که بسیار مقاوم و بادوام عمل کرده و با جلوه زیبایی که ایجاد می کنند می توان از آنها در فضاهای باز مانند تراس، بالکن، کناره های استخر، روف گاردن و چنین فضاهایی استفاده نمود. در این مقاله به معرفی کفپوش چوبی برای فضای باز پرداخته شده است.

بهترین کفپوش چوبی برای فضای باز

علاوه بر دکوراسیون داخلی ساختمان، نیاز است تا فضای خارجی منزل نیز از زیبایی خوبی برخوردار باشد. می توان در بالکن منزل خود و یا تراس ساختمان خود از کفپوش های چوبی به عنوان پوشش کف استفاده نمایید و با استفاده از گلدان های مختلف، زیبایی چشم نوازی را به این مکان ها ببخشید. همچنین بسیاری از افراد سلیقه به خرج داده و در پشت بام منازل خود اقدام به ساخت باغچه می کنند و به نوعی باغبام یا روف گاردن می سازند؛ می توان در این موارد از کفپوش‌چوبی‌برای فضای باز جهت دوچندان شدن زیبایی استفاده نمود.

کفپوش چوبی برای فضای باز

انواع کفپوش چوبی برای فضای باز

انواع مختلفی از کفپوش های چوبی برای فضای باز طراحی شده اند که هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند. کفپوش های چوبی ترمووود که در آنها چوب را در معرض حرارت قرار می دهند تا مقاومت آن افزایش یابد یکی از انواع کفپوش های چوبی می باشد که مناسب فضاهای باز می باشد. همچنین کفپوش های چوب پلاست نیز وجود دارند که در آنها از الیاف پلاستیک و همچنین ذرات چوب استفاده می شود و در فضاهای بیرونی کاربرد بسیاری دارند.

ویژگی های کفپوش چوبی برای فضای باز

کفپوش های چوبی که در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند با کفپوش های چوبی استفاده شده در فضاهای باز متفاوت می باشند. کفپوش های استفاده شده در فضاهای باز باید از مقاومت و دوام بالاتری برخوردار باشند؛ به دلیل این که این نوع کفپوش ها در معرض باد و باران و رطوبت بیشتری قرار دارند و عوامل خارجی مختلفی وجود دارند که می توانند به کفپوش ها آسیب برسانند. کفپوش چوبی که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد باید در مقابل انواع قارچ ها و حشرات مقاومت بالایی داشته باشد و در برابر سرما و گرما عایق باشد. همچنین ان نوع از کفپوش ها باید قابلیت شست و شو را داشته باشند.

کاربرد کفپوش چوبی برای فضای باز

از کفپوش چوبی می توان در محوطه سازی های مختلف در باغ ها و حیاط ساختمان ها استفاده کرد. همچنین در معابر شهری مانند پیاده روها استفاده از این نوع کفپوش ها باعث زیبایی بخشیدن به چهره شهر می گردد. به علت مقاومت بالای این نوع از کفپوش ها در مقابل رطوبت می توان از آنها در اطراف استخر و سونا نیز استفاده کرد.

به علت تنوع در طرح و رنگ این نوع کفپوش ها در محیط های مختلف می توان رنگ و طرح های مختلفی را مورد استفاده قرار داد.

همچنین بخوانید:

انتخاب رنگ پارکت چوبی

پارکت طرح سرامیک

parquet outdoor enviroment