به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

آشنایی با پارکت چوبی کلیکی یا همبند

10 مه
پارکت چوبی کلیکی

آشنایی با پارکت چوبی کلیکی یا همبند

پارکت چوبی نوعی از کفپوش های چوبی است که به علت زیبایی و ویژگی های مختلفی که دارد از محبوبیت بسیاری در میان کفپوش ها برخوردار است. پارکت هایی چوبی را در انواع مختلفی تولید می کنند که هر یک بسته به نوع کاربرد دارای ویژگی های خاصی می باشد. تنوع در طرح و رنگ پارکت های چوبی باعث شده است تا طرفداران این کفپوش ها در سراسر جهان روز به روز بیشتر شده و انواع متنوعی از آن تولید گردد. در این مقاله به آشنایی با پارکت چوبی کلیکی یا همبند پرداخته شده است که از انواع پارکت های محبوب در میان افراد می باشد.

معرفی پارکت چوبی

برای تولید پارکت چوبی چوب درختان مختلفی مانند گردو، زبان گنجشک، بلوط و غیره را برش می دهند و با انجام عملیاتی بر روی آنها این کفپوش های چوبی را تولید می کنند. پارکت های چوبی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که آنها را از دیگر انواع کفپوش ها مانند سرامیک و کاشی متمایز کرده است.

پارکت چوبی کلیکی
پارکت چوبی کلیکی

علاوه بر زیبایی پارکت چوبی که از عوامل تاثیرگذار در انتخاب آنها می باشد عواملی دیگری مانند دوام بالا، استحکام، نصب ساده و سریع، انتقال دهنده خوب دما، عایق صدا و عوامل بسیار دیگر از ویژگی های پارکت چوبی می باشد که باعث شده است تا در سال های اخیر این نوع کفپوش ها انتخاب طراحان دکوراسیون داخلی و افراد با سلیقه های مختلف باشد.

انواع مدل های جدید پارکت چوبی

به علت محبوبیت بالای پارکت های چوبی، این نوع کفپوش ها را در انواع مختلفی تولید می کنند و با گذشت زمان مدل های جدید با تکنولوژی های به کار رفته جدیدتر و ساختاری قدرتمندتر وارد بازار می شوند. پارکت تمام چوب که جدیدا وارد بازار شده اند و طرفداران بسیاری دارند عبارتند از: پارکت های با طرح نقاشی، پارکت های چوبی که دقیقا ظاهری مانند تنه درخت دارند و پارکت چوبی کلیکی یا همبند. برای آشنایی با پارکت چوبی کلیکی یا همبند با ادامه مطلب همراه ما باشید.

معرفی پارکت چوبی کلیکی یا همبند

پارکت چوبی کلیکی
پارکت چوبی کلیکی

پارکت چوبی کلیکی که به آن پارکت همبند نیز گفته می شود از انواع پارکت هایی است که به تازگی وارد بازار شده اند و طرفداران بسیاری را پیدا کرده اند. در این نوع پارکت ها قطعات پارکت چوبی را مانند یک پازل در کنار یکدیگر قرار می دهند و طرح های متنوعی را به وجود می آورند. این نوع از پارکت های چوبی دارای زبانه هایی می باشند که برای نصب کردن، این زبانه ها در کنار یکدیگر مانند پازل قرار می دهند.

طرح های مختلفی از پارکت چوبی همبند یا کلیکی وجود دارد که از آن میان می توان به طرح ترنج، طرح های گیاهی و طرح های ایرانی و سنتی اشاره کرد. طرح ها و رنگ هایی که این نوع از پارکت ها دارند باعث گرمی بخشیدن به فضا شده و انرژی مثبتی را انتقال می دهند. استفاده از قالیچه های مختلف در کنار پارکت های همبند می تواند جلوه زیبایی را به منزل بخشیده و طرحی زیبا را ایجاد نماید.

همچنین بخوانید:

بهترین رنگ پارکت چوبی

پارکت لمینت بلوط

click parquet flooring