به وب سایت شرکت پارس درب خوش آمدید.

مناسب ترین کفپوش چوبی برای اتاق کودک

09 مه
کفپوش چوبی برای اتاق کودک

مناسب ترین کفپوش چوبی برای اتاق کودک

در صورتی که کودک در منزل دارید بهتر است از کفپوشی استفاده کنید که امنیت کودکتان را تامین کرده و همچنین دارای زیبایی نیز باشد. کودکان در سنین راه رفتن ممکن است دفعات زیادی را در روز زمین بخورند و در صورتی که کفپوش اتاق نامناسب باشد می تواند به کودک صدمه وارد کند. کفپوش های چوبی که امروزه محبوبیت بسیاری را در میان افراد کسب کرده اند می توانند انتخاب های مناسبی برای کفپوش اتاق کودکان باشند. در این مقاله به مناسب ترین کفپوش چوبی برای اتاق کودک اشاره شده است.

کفپوش چوبی چیست؟

چوب یکی از عناصر طبیعت است که به علت زیبایی و القای حس خوب در افراد در دکوراسیون داخلی ساختمان ها از آن استفاده بسیاری می شود. در سال های اخیر از چوب در ساخت کفپوش های چوبی نیز استفاده می کنند و این کفپوش ها را در انواع مختلفی مانند پارکت چوبی، لمینت و ترمووود تولید می نمایند.

کفپوش های چوبی علاوه بر زیبایی که در دکوراسیون منزل ایجاد می کنند از دوام و استحکام بالایی نیز برخوردار می باشند و از ویژگی های دیگری مانند لیز نبودن سطح و عایق صدا بودن نیز بهره مند می باشند.

کفپوش های مناسب برای اتاق کودک کدامند؟

کفپوش چوبی برای اتاق کودک

تنوع بسیار زیادی در انواع کفپوش ها برای اتاق کودکان در بازار وجود دارد. اما ضروری است که به علت شیطنتی که کودکان دارند از کفپوش هایی با کیفیت بالا در اتاق آنها استفاده کرد. همچنین کفپوش هایی که در آنها از مواد حساسیت زا استفاده نشده باشد مناسب ترین گزینه ها برای کفپوش اتاق کودک می باشند.

همچنین کفپوش هایی که در آنها از مواد حساسیت زا استفاده نشده باشد مناسب ترین گزینه ها برای کفپوش اتاق کودک می باشند.

کفپوش های مختلفی مانند موکت های با پرزهای بلند، تاتامی و فرش های دارای بافت نرم برای اتاق کودک مناسب می باشند. اما کفپوش های چوبی نیز به علت دوام بالا و زیبایی و همچنین ویژگی هایی که دارند انتخاب مناسبی برای کف اتاق کودکان می باشند.

آشنایی با مناسب ترین کفپوش چوبی برای اتاق کودک

کفپوش های چوبی در منازل جلوه بسیار زیبایی را به دکوراسیون می دهند و می توان طرح و رنگ آنها را با دیگر وسایل منزل مانند مبلمان، پرده ها و تخت خواب هماهنگ کرد. برای اتاق کودک نیز استفاده از پارکت تمام چوب یا لمینت چوبی نیز مناسب می باشد. البته در صورتی که کودک شما هنوز در سنین پایینی قرار دارد بهتر است بر روی کفپوش های چوبی از فرش و قالیچه هایی که بافت نرمی دارند استفاده کرد.

لمینت به علت دوام و استحکام بالاتری که نسبت به پارکت چوبی دارد مناسب ترین کفپوش چوبی برای اتاق کودک می باشد. در صورتی که قطعه ای از لمینت دچار آسیب شود نیازی به تعویض کل کفپوش نمی باشد و تنها می توان به تعویض همان قطعه آسیب دیده پرداخت. همچنین لمینت ها عایق صوت نیز می باشند و از ورود سر و صدا به طبقه های زیرین جلوگیری می کنند. به علت سر و صدایی که کودکان بر روی زمین ایجاد می کنند لمینت ها گزینه مناسبی برای اتاق کودک می باشند. همچنین تنوع در طرح و رنگ لمینت ها بسیار گسترده است و می توان از رنگ های شاد برای حفظ روحیه شاد در کودکان در کف اتاق آنها استفاده کرد.

همچنین بخوانید:

5 دلیل برای خرید پارکت چوبی

بهترین جنس پارکت چوبی

parquet with children